Deklaracja dostępności
Urząd Gminy Izabelin zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej izabelin.budzetyjst.pl.
- Data publikacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Paweł Dubaniewicz — mejlowo [email protected] lub telefonicznie 227228977.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna
Dostępność Urzędu
Budynek Urzędu Gminy w Izabelinie położony jest w centrum miejscowości Izabelin C przy ul. 3 Maja 42.
Parking znajduje się z prawej strony budynku Urzędu Gminy w Izabelinie. Na parking można wjechać od ul. 3 Maja. Na parkingu są dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnością, oznakowane znakami poziomymi i pionowymi.
Wejście do urzędu umieszczone jest na poziomie gruntu, nie prowadzą do niego schody, dzięki czemu jest w pełni dostępne dla wszystkich użytkowników. Wejście do budynku jest oznaczone tablicą informacyjną. W budynku urzędu nie ma windy.
Biuro Obsługi Mieszkańca BOM umieszczone jest na parterze, naprzeciwko wejścia do urzędu. Dojście do biura jest proste, pozbawione progów, stopni czy podjazdów. Dodatkowo przy wejściu umieszczony jest telefon, przez który można porozumieć się z pracownikiem BOM, bądź konkretnym wydziałem, w tym również Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W razie potrzeby konkretny merytoryczny pracownik schodzi do Klienta do wejścia.
Po wcześniejszym zgłoszeniu Urząd zapewnia osobom głuchym tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Interesant zgłasza chęć skorzystania z tłumacza przynajmniej na 3 dni robocze (z wyłączeniem sytuacji nagłych). Zgłoszenia przyjmuje Biuro Obsługi Mieszkańca: [email protected], tel. 22 722 89 32
W urzędzie stosowane są zasady tworzenia dokumentów dostępnych dla użytkowników, w tym dla osób z niepełnosprawnością.
Na parterze budynku urzędu znajduje się toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku urzędu można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.
Obsługa klienta
Pracownicy BOM wychodzą z inicjatywą nawiązania kontaktu z osobami o szczególnych potrzebach, zwłaszcza w przypadku osób starszych, kobiet w ciąży, osób z małymi dziećmi, osób poruszających się z białą laską lub psem przewodnikiem, które znajdują się w budynku lub jego otoczeniu.
Pracownicy BOM oraz pracownicy merytoryczni są gotowi do wypełnienia dokumentów za osobę niewidomą, słabowidzącą lub mającą inne trudności w pisaniu.
W takim przypadku – pracownik, po wypełnieniu wniosku zobowiązany jest odczytać opracowany dokument klientowi do akceptacji.
Osoby z niepełnosprawnościami lub osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat 4 obsługiwane są poza kolejnością. W razie konieczności pracownik UG zaprasza osobę uprzywilejowaną do obsługi poza kolejnością.